REGULAMIN RADOMSKIEGO NURTU BASKETU AMATORSKIEGO SEZON 2014/15

1. Organizacja ligi RNBA

Głównym organizatorem ligi Radomskiego Basketu Amatorskiego jest MKS EKONOMIK w Radomiu.
W rozgrywkach RNBA biorą udział zespoły, które wpłaciły wpisowe do dnia 16.10.2014.
Wpisowe wynosi 1000 zł od zgłoszonego zespołu (12 zawodników), za kolejnego zgłoszonego zawodnika , opłata wynosi 100 zł , jednak musi onrozegrać minimum 3 spotkania w rundzie zasadniczej części rozgrywek , aby mógł występować w serii PLAY OFF.
W rozgrywkach RNBA nie mogą występować zawodnicy posiadający licencję PZKosz ,WOZKosz , OZkosz na sezon 2014/15

ZAWODNICY BIORĄ UDZIAŁ W ROZGRYWKACH NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ , ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA OPIEKI MEDYCZNEJ.
oŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY , ZAWODNICY PODPISUJĄ NA DRUKU ZGŁOSZENIA DO ROZGRYWEK RNBA.

2. System rozgrywek

System rozgrywek podzielono na trzy rundy:
I runda zasadnicza - mecze każdy z każdym
II runda zasadnicza - mecze rewanżowe , każdy z kazdym
III runda Play off Finałowa - 1/2 finałów ,zespoly z miejsc 1-4 po dwóch rundach rozgrywek, grają do dwóch wygranych meczy , wg. rozstawienia 1-4 , 2-3
Finały - mecz o 3-4 miejsce , pokonani z par 1/2 finału , oraz mecz o 1-2 miejsce , wygrani z par 1/2 finałów

Obowiązują przepisy PZKosz.
Czas gry 4 kwarty po 10 minut "brudnej gry". Czas zatrzymywany ostatnie 5 minut gry w przypadku , gdy różnica punktowa jest mniejsza niż 10.
Czas zatrzymywany na żądanie , przerwy dla sędziego.
Zmiany lotne stolika sędziowskiego.
Przerwy miedzy kwartami (1-2,3-4) trwają minutę ,a miedzy 2-3 , pięc minut.
WPROWADZA SIE ZAKAZ GRY OBRONĄ STREFOWĄ.
Kara za grę strefa dla zespołu;
- ostrzeżenie
- przyznanie 2 rzutów wolnych i posiadanie piłki dla drużyny przeciwnej
- j/w w kolejnych przypadkach gry strefą

3. Sprawy dyscyplinarne

Pierwsze przewinienie techniczne - kara finansowa 50zł. Drugie i kolejne przewinienie techniczne to kara finansowa 100zł.
Nie uiszczenie kary finansowej za przewinienia techniczne, skutkuje zakazem gry !!!
Przewinienie dyskwalifikujące, kara finansowa 150zł i zakaz gry w 2 kolejnych spotkaniach.
Dwa przewinienia nie godne sportowca (umyślne) traktowane są jako przewinienie dyskwalifikujące i zakaz gry w 1 kolejnym spotkaniu.
Przed każdym meczem obowiązuje przedstawienie zespołu na druku wg wzoru. Druki składu meczowego i druki zgłoszeniowe otrzymają kierownicy drużyn.

4. Miejsce rozgrywania spotkań

Wszystkie mecze ligi RNBA sezonu 2014/15 będą odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu , ul.Wernera 22 według terminarza rozgrywek.
Przełożenie meczu za zgoda drużyny przeciwnej na inny termin to koszt 100zł.
Wszystkie spotkania prowadzone będą przez zweryfikowanych sędziów na sezon 2014/15 przez kolegium sedziów WOZKosz WM wyznaczeni przez referata obsad OZKosz w Radomiu , Bartłomieja Kucharskiego.

ORGANIZATOR NIE ODPOWIADA ZA RZECZY ZGUBIONE/SKRADZIONE.

NA TERENIE HALI OBOWIĄZUJE BEZWGLĘDNY ZAKAZ SPOŻYWANIA ALKOHOLU I PALENIA WYROBÓW TYTONIOWYCH ORAZ PAPIEROSÓW ELEKTRONICZNYCH.

WSZELKIE SPRAWY NIE UJĘTE REGULAMINEM ROZSTRZYGA ORGANIZATOR I SĘDZIA DYSCYPLINARNY LIGI RNBA Ignacy Suwała